اعلان

فروپاشی
هنوز اعلانی وجود ندارد.

کتاب چنین گفت زرتشت نوشته فردیش نیچه

فروپاشی
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
دیدگاه های جدید

 • کتاب چنین گفت زرتشت نوشته فردیش نیچه

  سخت است در مورد این فیلسوف بزرگ قرن بیستم اظهار نظر کردن. فردریش ویلهام نیچه در ۱۵ اکتبر به سال ۱۸۴۴ در آلمان به دنیا آمد. او پس از تحصیلات ابتدایی به دانشگاه رفت و در سن ۲۴ سالگی به کرسی فیلولوژی کلاسیک در دانشگاه بازل دست یافت اما با شروع بیماری اش که تا پایان عمر با او همراه بود از کرسی استادی کناره گیری کرد و در خلوت و تنهایی به نوشتن پرداخت.
  نیچه از جمله فیلسوفان واقعیت نگری است که فلسفه اراده معطوف به قدرت را عنوان میکند . از نظر او انسان یک پل است نه یک غایت.
  شاکله اصلی فلسفه او جدل فلسفی و نقد فرهنگی به هنر و تاریخ و دین است . مباحث اصلی او در باب زیبا شناسی ، تراژدی ، معرفت شناسی ، خداناباوری ، و خود آگاهی است .

  در کتاب چنین گفت زردتشت مردی بعد از مدتها از غاری بیرون می آید و اولین جمله اش را نثار خورشید و زمین و آسمان میکند، او (زرتشت) از خورشید سوالی میپرسد در این باب که اگر انسان ها و موجودات زمین نبودند ،بر چه چیزی میتابید و یا زمین برای چه کسی میچرخید و فصل ها هم به همین صورت...
  این سوال آغاز گر راهی است که زرتشت طی خواهد کرد و به رویارویی با انواع مردم از جمله بندباز،زنان،شیطان و ....به گفتگو میپردازد و از باب فضیلت و درون انسان و اینکه او (انسان) در تمام این مواجهه ها در حال شدن است ، گفتگو میکند.
  نیچه در این کتاب نسبت به رحم موضع گیری سرسختانه ای دارد و اعتقادش بر این است که رحم خدا بر آدمی است که خدا را میکشد. با این تفاصیل این شدن مقصد خاصی ندارد و همچنان در یک جریان طولانی قرار میگیرد و کلمه (کمال) را پوچ وتهی معنا میکند.
  این اثر یکی از بهترین کتاب های نیچه در باب گزین گویی ، مواجهه و گفتگو است که حقیقت تمامی وجود انسان را به سطح میکشد و آن را تحلیل میکند . اینجاست که این فیلسوف (نیچه) محافظه کاران را به دار می آویزد و از ابر مرد درونی انسان سخن میگوید .
  بسیاری از منتقدین این کتاب را شعری پریشان و از هم گسیخته میدانند و بسیاری دیگر ، تابلوی نقاشی ای که همه چیز در خود دارد و هر کس میتواند سهمی از آن بردارد .
  اما چنین گفت زرتشت یک روند انسان از ابتدا و رو به فضیلت و در حال شدن در یک هستی بی انتهاست....
  Last edited by پویان تقی زاده; 29-12-2017, 02:10 PM.
در حال کار...
X