اعلان

فروپاشی
هنوز اعلانی وجود ندارد.

کتاب قربانی باید موافق نوشته محمدطلوعی

فروپاشی
X
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
Clear All
دیدگاه های جدید

 • کتاب قربانی باید موافق نوشته محمدطلوعی

  محمد طلوعی متولد ۲۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ در رشت است. او دانش آموخته سینما و ادبیات نمایشی از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران است . نخستین رمان او ، قربانی باید موافق در سال ۱۳۸۶ منتشر و برنده پنجمین جایزه ادبی (واو) یا رمان متفاوت سال است . او در سال ۱۳۹۱ مجموعه داستان (من ژانت نیستم) را منتشر کرد که برنده دوازدهمین جایزه ادبی گلشیری شد.
  کتاب قربانی باد موافق اثر متفاوتی است که هم از نظر ادبی و متن و هم از نظر داستان و محتوا دیدگاه متفاوتی نسبت به همه چیز دارد.
  در این کتاب بیشتر نوع نگارش مد نظر است تا محتوا، چنانکه متن داستان در هر پاراگراف از دیدگاه یکی از شخصیت های داستان شرح داده میشود که متن را بسیار پیچیده کرده و حوصله خواننده را سر میبرد . موضوع داستان در زمان حمله شوروی به شمال کشور در جریان جنگ دوم جهانی است. شخصیت اصلی داستان که از خدمت سربازی فرار میکند و در یک مثلث عشقی از رقیبش شکست میخورد و این شکست در وادی دیگر مانند سیاست نیز ادامه دارد. از هم گسیختگی افکار در زمان تاثیر ارتش سرخ در جامعه ایران و آوارگی مردم لهستان و مهاجرت آنها شرح داده میشود و در زمره داستان یک تصویر خاکستری همواره به چشم میخورد ، ولو اینکه عشق های شخصیت های داستان به زنان بور لهستانی ،ناکامی آنان و همینطور واماندگی اجتماعی در فقر شدید،خواننده را به یاد رمان (نان سال های جوانی نوشته هانریش بل) می اندازد. موضوعی که مرا به فکر واداشت ، بسط همان افکار در آن زمان تا اکنون در جامعه ماست.
  Last edited by پویان تقی زاده; 12-09-2018, 02:14 PM.
در حال کار...
X